The Beejoy

Blog

Magdalena Zujewicz Fizjoterapeutka z misją

Fizjoterapeutka z misją @fizjoterapeutka Magdalena Zujewicz

Jakiś czas temu odezwała się do mnie właścicielka The Beejoy i złożyła mi propozycję przetestowania sensorycznych heksagonów. Jestem sensoryczną wariatką, więc z przyjemnością przystąpiłam do testów. To co mnie zachwyciło już na samym początku, to ich wykonanie. Wszystkie elementy zrobione są bardzo solidnie, dokładnie, a przy tym efektownie.

Co takiego wzmacniamy podczas zabawy z heksagonami? 

Zabawa heksagonami wpływa na:

– percepcję wzrokową – tutaj największy wpływ mają kolory, im większe zróżnicowanie kolorystyczne, tym bardziej stymulujemy zmysł wzroku;

– planowanie ruchu – dziecko uczy się wykonywać i planować ruch podczas zabawy;

– równowagę – dzięki temu, że heksagony mają zróżnicowaną powierzchnię, podczas chodzenia stymulujemy receptory skórne znajdujące się na stopach. 

O tym, jak ważne dla rozwoju dzieci są zabawy sensoryczne stymulujące różne zmysły, chyba nie muszę mówić i Was do tego przekonywać. Aktywności dostosowane do wieku dziecka, jego potrzeb i aktualnych zainteresowań wspierają harmonijny rozwój i dają dziecku wiele radości.

Jak tylko zobaczyłam heksagony, od razu wiedziałam, że będą cudowną ścieżką sensoryczną. Ścieżka sensoryczna jest to zróżnicowane podłoże, po którym można chodzić i odkrywać bogactwo sensorycznych doznań za pomocą stóp. 

Kolejnym super produktem The Beejoy są memorki sensoryczne. Dotykowe memory, które pozwala doświadczać różnych faktur i materiałów, ćwiczyć pamięć dotykową i świetnie się bawić.

Produkty od The Beejoy świetnie wpływają na stymulację zmysłów dziecka. Integrują one zmysł słuchu, wzroku i dotyku, stymulują rozwój fizyczny i emocjonalny. Heksagony są przyjazne w dotyku, wykonane z materiałów wysokiej jakości. 

Polecam serdecznie, 

Magdalena Zujewicz