Szukasz akcesoriów dla 3-, 4-, 5- lub 6-latka, które zachęcą go do eksploracji otoczenia i pozwolą na odkrywanie świata w naturalny dla niego sposób? Jeśli tak, koniecznie musisz poznać panele wchodzące w skład zestawu “Bee The Best”. Propozycje przygotowane przez pracownię The Beejoy znakomicie sprawdzą się zarówno w szkole i w przedszkolu, jak i w domowym zaciszu. Sprawdź, w jaki sposób możesz bawić się przy ich wykorzystaniu ze swoją pociechą, aby dostarczyć jej radości i jednocześnie wesprzeć integrację sensoryczną.
Pomysły na zabawy z najciekawszymi panelami sensorycznymi z zestawu “Bee The Best 1”
Dla właściwego rozwoju dziecka bardzo ważna jest integracja sensoryczna. Dzięki niej maluch może rozpoznawać i reagować na bodźce płynące z zetknięcia skóry z daną powierzchnią, np. szorstką, śliską, miękką, ostrą, zimną. By wesprzeć ten proces i umożliwić szkrabowi samodzielne poznawanie otoczenia, warto sięgnąć po odpowiednie pomoce. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na zabawy pomocne w stymulacji sensorycznej z użyciem paneli sensorycznych z zestawu “Bee The Best 1”.
Panel sensoryczny Kamyki Szklane “Bursztynek Ali”
- Zakrywamy dziecku oczy chustką bądź opaską, następnie odtwarzamy dźwięk “Bursztynek Ali” (dźwięki do poszczególnych paneli znajdują się w zakładce dodatki). Dziecko dotyka panel, słuchając dźwięku. Jest to przyjemna, odprężająca zabawa. Panelu może dotykać dłońmi i również chodzić po nim stopami. Może również przy tym powiedzieć co czuje, jaki to panel, jaki jest w dotyku, czy gładki, czy ostry.
- Inną opcją zabawy jest liczenie bursztynków, które znajdują się na panelu.
- Po odtworzeniu dźwięku “Bursztynek Ali” oraz dotykaniu panelu dajemy dziecku kartkę, kredki i prosimy o narysowanie pracy plastycznej o dowolnej tematyce, która kojarzy się z usłyszanym dźwiękiem i strukturą panelu.
Panel sensoryczny grys “Polna dróżka”
- Zakrywamy dziecku oczy chustką bądź opaską, następnie odtwarzamy dźwięk “Polna dróżka” (dźwięki do poszczególnych paneli znajdują się w zakładce dodatki). Dziecko dotyka panel, słuchając dźwięku. Jest to przyjemna, odprężająca zabawa. Panelu może dotykać dłońmi i również chodzić po nim stopami. Może również przy tym powiedzieć co czuje, jaki to panel, jaki jest w dotyku, czy gładki, czy ostry.
- Inna opcja pobudzająca myślenie polega na wymyśleniu, w jakich miejscach możemy znaleźć takie drobne kamyczki, jakie znajdują się na panelu (polna droga, plaża, akwarium, dno morza/oceanu).
- Po odtworzeniu dźwięku “Polna dróżka” oraz dotykaniu panelu dajemy dziecku kartkę, kredki i prosimy o narysowanie pracy plastycznej o dowolnej tematyce, która kojarzy się z usłyszanym dźwiękiem i strukturą panelu.
Panel sensoryczny Kawa w ziarnach “Kawaler do wzięcia”
- Zakrywamy dziecku oczy chustką bądź opaską, następnie odtwarzamy dźwięk “Kawaler do wzięcia” (dźwięki do poszczególnych paneli znajdują się w zakładce dodatki). Dziecko dotyka panel, słuchając dźwięku. Jest to przyjemna, odprężająca zabawa. Panelu może dotykać dłońmi i również chodzić po nim stopami. Może również przy tym powiedzieć co czuje, jaki to panel, jaki jest w dotyku, czy gładki, czy ostry.
- Rozmowa, pogadanka z dzieckiem na temat kawy. Skąd pochodzi, w jaki sposób ją pozyskujemy, do czego wykorzystujemy, kto może pić kawę, czy kawa jest zdrowa, wąchamy jaki ma zapach.