Blog

image00027

Panel sensoryczny Bee The Best Mini Joy – wsparcie dla małych rączek

Panele sensoryczne to wspaniała pomoc terapeutyczna wspomagająca rozwój motoryki małej. Dzięki różnorodności wypełnień, od gładkich po chropowate, poprzez miękkie i twarde dostarczamy w formie zabawy mnóstwo wrażeń sensorycznych. Ćwiczenia z wykorzystaniem drewnianych heksagonów z naturalnym wypełnieniem wspomagają pracę paluszków, jak i całych dłoni.

Stymulacja Małych Rączek z Mini Joy

W przypadku paneli sensorycznych Bee The Best w wersji Mini Joy stymulujemy małe rączki za pomocą:

  • dużych białych kamieni – dających bardzo intensywne odczucia, ale kształtujących również chwyt szczypcowy jak i czucie głębokie.
  • gruboziarnistej soli – również dającej intensywne doznania- ostra, chropowata i kłująca powierzchnia idealnie sprawdzi się do stymulacji dłoni zwiększając czucie powierzchniowe.
  • gładkiej miodowej żywicy, która będzie przydatna po tak intensywnych odczuciach jakie sprawiają kamienie i sól dając paluszkom możliwość regeneracji.
  • drobnych kamyczków, które po gładkim miodowym odpoczynku z powrotem stymulują i pobudzają dłonie bardziej ostrymi i kłującymi wrażeniami dotykowymi.
  • gładkich szklanych kamyków, które dają ulgę zmęczonym dłoniom zapewniając punktową stymulację.
  • pachnących ziaren kawy – tu już mamy podwójna stymulację. Ziarnista powierzchnia drapie paluszki i dłonie, natomiast aromat kawy pobudza i wpływa również na zmysł węchu.
  • bardziej miękkiego w dotyku korka o delikatnych wrażeniach czuciowych.

Kreatywne Zabawy i Ćwiczenia

Panele Bee The Best w wersji Mini Joy można wykorzystać na wiele sposobów. Dzieci mogą je swobodnie dotykać, poznawać faktury, ważne aby dziecko dotykało zarówno lewą ręką jak i prawą. Większe kamienie może próbować złapać paluszkami, ćwicząc w ten sposób chwyt szczypcowy. Możemy też zakryć dziecku oczy, aby za pomocą dotyku rozpoznawało jaki to heksagon. Innym sposobem na zabawę jest dotykanie panelami różnych części ciała dziecka: pleców, dłoni, stóp, łydek, ramion czy brzucha. Jest to świetna zabawa ale i masaż relaksacyjny.

Oczywiście zabaw i pomysłów może być mnóstwo, a ogranicza Was tylko wyobraźnia.

Zatem panele sensoryczne Bee The Best w wersji Mini Joy będą miały wspaniały wpływ na rozwój motoryki małej, ale również idealnie sprawdzą się do zabawy w podróży, w aucie, w samolocie, w wózku, na wakacjach, czy w kolejce do lekarza.